Artystokracja

Witamy w zakątku artystycznej szlachty internetu~

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

~*Weekly Art Prompt*~

Temat na ten tydzień to Naszyjnik! Zainspirowanymi nim pracami można podzielić się tutaj! :D

#1 06-02-2017 17:15:14

Willczek
Wyższa Warstwa w Watasze
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 192
Gwiazdki: 0
Bieżące punkty: 12.75
WWW
Windows 8.1Chrome 54.1.2840.59

Alternatywna punktacja Wyzwań™

Przedstawiam państwu niedopracowany pomysł mający na celu ulepszenie czegoś, co ulepszenia nie wymaga~ :P

Co co chodzi?

O punktację Wyzwań. Jeszcze raz, jak to wygląda? Piszemy, głosujemy, ktoś dostaje punkta, everyone moves on~ Niby cool, ale w sumie po co jest ten punkt? Co on daje? Gdzie mamy go dać? Nobody knows~ xD

Alternatywa?

Ocenianie Wyzwań. Mam tu na myśli jakby taką naszą wersję... Idk, jak się ocenia w szkole? Powiedzmy ocena pod kątem Oryginalności (czyli jak ciekawa jest interpretacja tematu), Poprawność (ortografia, interpunkcja itd) i coś jeszcze... Typu w każdej kategorii można komuś dać max 10 punktów, potem się bierze z tego średnią  i tyle punktów ktoś ma. Pod koniec miesiąca ten, kto ma najwyższy wynik zarobi powiedzmy sobie jakąś gwiazdeczkę do podpisu/sygnaturki, a ten kto będzie miał najwięcej gwiazdek pod koniec roku oberwie jakimś speszjalsem, typu ... specjalnym artem, jakąś speszjalną ikoną do sygnaturki czy coś?

Plusy, minusy i pytania wymagające odpowiedzi:

Osoby biorące udział w Wyzwaniach tak często jak się da mają znacznie większą szansę na "wygraną" niż nowi użytkownicy lub ci, którzy ominą parę tygodni.
Skala oceniania jest dość luźna~
Kto będzie oceniał? Każdy z biorących udział?
Jak określić ile punktów naprawdę jest warty tekst? Na podstawie widzimisię uczestników? Czy oceniać będzie ktoś nie biorący udziału?
Co będzie nagrodą i kto ją przygotuje? Jak sprawić, żeby była warta pisania przez cały rok? XD

Wybaczcie brzydki i nieogarnięty post, ale tylko zarzucam sugestią i czekam aż rozwalimy ten pomysł na kawałki, pokomentujemy, udoskonalimy i wdrożymy w życie albo zostawimy tak jak było, bo w sumie nie jest źle~ xD Anyway, czekam na waszą opinię :P


~*Ya couldn't hit a cow's arse with a banjo!*~

tumblr_ndhq62qCtp1u0ixquo1_500.gif

Offline

#2 06-02-2017 22:48:35

Storm
Magnat Morderca
Skąd: Północ
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 162
Gwiazdki:
Bieżące punkty: 51.75
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

bardzo fajny pomysł, aprobuję :D

moja wersja:
1-10 za oryginalnośc, 1-10 za poprawność (tu można dorzucić punkty za ciekawy podział, albo obcinać za ignorowanie limitów/za mało tekstu), 1-5 za to czy się podobało (to subiektywne) i 1-5 za dowolną kategorię, którą wybiera dający wyzwanie (np nie wiem, temat romansidłowy, to ocenia na ile tekst jest wzruszający), podliczamy średnią głosów za trzy pierwsze kategorie, trzecią ocenia tylko dający temat (ewentualnie jego praca może pójść pod głosowanie reszty) liczba punktów za całość 1-30, i potem wszystko spoko, za miesiąc gwiazdki za rok speszjale ^^

możemy sie wspomóc skalą filmwebu, w stylu 5 to średni, 7 dobry, 9 rewelacyjny a 1 nieporozumienie... każda ocena będzie subiektywna, ale starajmy się ^^ jak to zadziała to będziemy się martwić kto ogarnie nagrody, a na głosowanie ludzi z zewnątrz nie ma za bardzo co liczyć :/ chociaż oczywiście nikomu nie zabronimy :3


w t e m

Offline

#3 06-02-2017 23:31:31

Willczek
Wyższa Warstwa w Watasze
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 192
Gwiazdki: 0
Bieżące punkty: 12.75
WWW
Windows 8.1Chrome 54.1.2840.59

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

Jestem za! Ze skala filmwebowa jest dobrze opisana, więc yay, mamy jakiś odnośnik~ XD

Jedyne co to ocena kategorii będzie trudna przy tematach zależnych od interpretacji, nie? Typu moje opowiadanie pod temat "jesień" może być w kategorii romans, a twoje w horrorze, czy coś~ XD
Głosowanie... MASZ NA MYŚLI ANKIETĘ??? :vv XD

Ogólnie wszystko piknie tho~ XD Swoją drogą zastanawiam się jak z tymi gwiazdkami i w sumie teoretycznie mogę po prostu komuś na profilu dorzucić Notkę Admina, która wyświetla się później  pod avatarem w postach... I wtedy tylko ja miałabym do tego dostęp więc no cheating? (Znaczy się nikt z nas nie cheatuje, ale mam cały czas zamiar podrzucić linka do forum tym ludziom z klasy, więc na wszelki wypadek? XD) Whatcha think? :P
//I czym byłby speszjals?~ XDXD//


~*Ya couldn't hit a cow's arse with a banjo!*~

tumblr_ndhq62qCtp1u0ixquo1_500.gif

Offline

#4 06-02-2017 23:38:03

Storm
Magnat Morderca
Skąd: Północ
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 162
Gwiazdki:
Bieżące punkty: 51.75
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

w takich tematach kategoria będzie inna, no i jeżeli masz np ocenie w tym temacie "Jesień" będzie podlegać sarkazm w dialogach, to masz już odnośnik i małe nakierowanie co pisać :D
z tym głosowaniem miałam na myśli że znowu liczymy średnią, tylko z głosów nienależących do autora, czyli dającego temat :p

i z tym speszjalsem... może ilustracja-niespodzianka do jakiegoś opka? ^^

i skoro się zgadzasz, to przypomnij... dałaś tę kategorię ostatnią w szklanym motyle? :v


w t e m

Offline

#5 06-02-2017 23:54:23

Willczek
Wyższa Warstwa w Watasze
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 192
Gwiazdki: 0
Bieżące punkty: 12.75
WWW
Windows 8.1Chrome 54.1.2840.59

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

Powiedzmy, tyle że jeżeli sobie zechcę wrzucić luźny temat, jak to co mam teraz, to  tak naprawdę odnośników brak~ Chyba że wtedy można oceniać za kategorie, którą ktoś w tekście użył? (Czyli ja napiszę pod Jesień romans, ty horrorka, mi to ocenicie jak na romans, tobie jak na horrorka... O to ci chodziło na początku a ja nie ogarnęłam, nie?~ XDXD)
Plus jeżeli będą to nakierowania ofc~ XD

Ilustracja-Niespodzianka byłaby dobra gdyby nie fakt że o ile w tym roku moje artskille drastycznie nie podskoczą, to zwyczajnie nie będę w stanie jej machnąć~ xD Aczkolwiek koncepcja dobra, nie powiem że nie~ XD  Spójrzmy na to inaczej - do końca roku jeszcze szmat czasu, więc na razie ten problem możemy z lekka ignorować, może po drodze coś się ogarnie?~ XD

Dla ciebie wszystko~ XD  Zostawiam luźną kategorię tho, bo to będzie mój pierwszy tekst od prawie roku i nie chcę zacząć od mordowania kogoś kawałkiem szkła~ XDXD (u do whatcha want tho, I'm not stopping ya~ XD)


~*Ya couldn't hit a cow's arse with a banjo!*~

tumblr_ndhq62qCtp1u0ixquo1_500.gif

Offline

#6 06-02-2017 23:57:43

Storm
Magnat Morderca
Skąd: Północ
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 162
Gwiazdki:
Bieżące punkty: 51.75
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

wtedy możemy przyjąć coś zupełnie dowolnego, byle pula całości była stałe 30, zęby nie było że jedne wyzwania są wyżej punktowane od drugich, to jest absolutnie dowolne, i na Twoim, skoro nie ma podkategorii, może zrobimy subiektywną ocenę do 10? chyba ze masz lepszy pomysł :3

dokładnie, tym się jeszcze będziemy martwić jak forum dożyje XDD

okeydokey... mordowanie? brzmi bossko :DDD XD


w t e m

Offline

#7 07-02-2017 00:10:16

Willczek
Wyższa Warstwa w Watasze
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 192
Gwiazdki: 0
Bieżące punkty: 12.75
WWW
Windows 8.1Chrome 54.1.2840.59

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

Dybra, czyli podsumowując: Oryginalność 1-10, Poprawność 1-10, Subiektywna ocena 1-5 lub 10, Zgodność z tematem 1-5? :P W sumie max 30, pod koniec miesiąca najwięcej punktów na gwiazdkę, gwiazdki w Notce Admina pod avatarem, pod koniec roku najwięcej gwiazdek w Niespodziankę (wip)?

W takim razie ja oceniam przykładowo tobie i BD, ty oceniasz mi i BD, BD ocenia tobie i mi. Każdy ma te dwie punktacje, sumujemy je, czy bierzemy średnią? Że teoretycznie jak ktoś kiedyś dołączy to  wartość punktów będzie taka sama?~

Jak wszystko się zgadza to to przerzucę do oficjalnych zasad oceniania w Wyzwaniach i damn, mamy pierwszy skutecznie zakończony wątek z jakimś ulepszeniem~ XD


~*Ya couldn't hit a cow's arse with a banjo!*~

tumblr_ndhq62qCtp1u0ixquo1_500.gif

Offline

#8 07-02-2017 15:53:37

Storm
Magnat Morderca
Skąd: Północ
Dołączył: 04-02-2017
Liczba postów: 162
Gwiazdki:
Bieżące punkty: 51.75
UnknownFirefox 50.0

Odp: Alternatywna punktacja Wyzwań™

średnia będzie sprawiedliwsza, jak Twoi znajomi dołączą to nie trzeba będzie pisać od nowa, dla mnie ideolo możesz rzucać :D


w t e m

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
g4youcom - naszaklasa - sangtemple - 1x2 - forestservice